CSRN2010FK60L0
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CSRN2010FK60L0
Mfr.Part # : CSRN2010FK60L0
Manufacturer : Stackpole Electronics, Inc.
Description : RES 0.06 OHM 1% 1W 2010
Stock : 32729
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thick Film
Features : Current Sense
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 2010 (5025 Metric)
Power (Watts) : 1W
Product Status : Active
Resistance : 60 mOhms
Supplier Device Package : 2010
Temperature Coefficient : ±250ppm/°C
Tolerance : ±1%