RP1D060D4
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RP1D060D4
  • 1
Mfr.Part # : RP1D060D4
Manufacturer : Carlo Gavazzi
Description : SSR RELAY SPST-NO 4A 1-60V
Stock : 267
Product Category : Solid State Relays
Circuit : SPST-NO (1 Form A)
Load Current : 4 A
Mounting Type : Through Hole
Output Type : DC
Package / Case : 4-SIP
Product Status : Active
Termination Style : PC Pin
Voltage - Input : 4.25 ~ 32VDC
Voltage - Load : 1 V ~ 60 V