ARJ22A12
Mfr.Part # : ARJ22A12
Manufacturer : Panasonic
Description : RELAY RF DPDT 300MA 12V
Stock : 38
Product Category : High Frequency (RF) Relays
Coil Current : 12.5 mA
Coil Type : Latching, Dual Coil
Coil Voltage : 12VDC
Contact Form : DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current) : 300 mA
Mounting Type : Surface Mount
Must Operate Voltage : 9 VDC
Operate Time : 5 ms
Operating Temperature : -30°C ~ 70°C
Product Status : Active
Release Time : 5 ms
Switching Voltage : 30VDC - Max