PM3604-250-RC
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
PM3604-250-RC
Mfr.Part # : PM3604-250-RC
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : INDUCT ARRAY 2 COIL 250UH SMD
Stock : 35000
Product Category : Arrays, Signal Transformers
Current Rating - Parallel : 600 mA
Current Rating - Series : 300 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel : 530mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series : 2.12Ohm Max
Inductance - Connected In Parallel : 250 µH
Inductance - Connected In Series : 1 mH
Mounting Type : Surface Mount
Number of Coils : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : Nonstandard
Product Status : Active
Shielding : Unshielded
Tolerance : ±20%