AM70CR169
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
AM70CR169
Mfr.Part # : AM70CR169
Manufacturer : Anatech Electronics Inc.
Description : 70 MHZ BAND PASS CRYSTAL FILTER
Stock : 35000
Product Category : Monolithic Crystals
Bandwidth : 20 kHz
Frequency - Center : 70 MHz
Impedance : 50 Ohms
Insertion Loss : 6dB
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -35°C ~ 65°C