DSPB56367AG150
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
DSPB56367AG150
Mfr.Part # : DSPB56367AG150
Manufacturer : NXP Semiconductors
Description : IC DSP 24BIT 150MHZ 144-LQFP
Stock : 780
Product Category : DSP (Digital Signal Processors)
Clock Rate : 150MHz
Interface : Host Interface, I²C, SAI, SPI
Mounting Type : Surface Mount
Non-Volatile Memory : ROM (240kB)
On-Chip RAM : 69kB
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case : 144-LQFP
Product Status : Not For New Designs
Supplier Device Package : 144-LQFP (20x20)
Type : Audio Processor
Voltage - Core : 1.80V
Voltage - I/O : 3.30V