DS1050U-025+
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
DS1050U-025+
Mfr.Part # : DS1050U-025+
Manufacturer : Analog Devices, Inc.
Description : IC OSC PROG TIMER 25KHZ 8USOP
Stock : 5950
Product Category : Programmable Timers and Oscillators
Current - Supply : 50 µA
Frequency : 25kHz
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Product Status : Active
Supplier Device Package : 8-uMAX/uSOP
Type : Programmable Timer
Voltage - Supply : 2.7V ~ 5.5V