BAS70TW-7-F
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
BAS70TW-7-F
Mfr.Part # : BAS70TW-7-F
Manufacturer : Diodes Incorporated
Description : DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT363
Stock : 282413
Product Category : Diodes - Rectifiers - Arrays
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) : 70mA (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr : 100 nA @ 50 V
Diode Configuration : 3 Independent
Diode Type : Schottky
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature - Junction : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Product Status : Active
Reverse Recovery Time (trr) : 5 ns
Speed : Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package : SOT-363
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 70 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1 V @ 15 mA