SRF0905A-202Y
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
SRF0905A-202Y
Mfr.Part # : SRF0905A-202Y
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : CMC 2MH 600MA 2LN SMD AEC-Q200
Stock : 18400
Product Category : Common Mode Chokes
Current Rating (Max) : 600mA
DC Resistance (DCR) (Max) : 420mOhm
Filter Type : Signal Line
Impedance @ Frequency : 3 kOhms @ 1 MHz
Inductance @ Frequency : 2 mH @ 100 kHz
Mounting Type : Surface Mount
Number of Lines : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Package / Case : Horizontal, 4 PC Pad
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Voltage Rating - DC : 80V