V320LC20AP
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
V320LC20AP
  • 1
Mega Source # : MEGA-V320LC20AP
Manufacturer : Hamlin / Littelfuse
Packaging : Bulk
Description : VARISTOR 510V 4.5KA DISC 14MM
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Varistor Voltage (Typ) : 510V
Varistor Voltage (Min) : 459V
Varistor Voltage (Max) : 561V
Series : LC
Package / Case : Disc 14mm
Operating Temperature : -55°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits : 1
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Maximum DC Volts : 420V
Maximum AC Volts : 320V
Manufacturer Standard Lead Time : 10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Energy : 80J
Detailed Description : 510V 4.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
Current - Surge : 4.5kA
Capacitance @ Frequency : 380pF @ 1MHz