V275LU20A
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
V275LU20A
  • 1
Mega Source # : MEGA-V275LU20A
Manufacturer : Hamlin / Littelfuse
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : VARISTOR 430V 4.5KA DISC 14MM
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Varistor Voltage (Typ) : 430V
Varistor Voltage (Min) : 387V
Varistor Voltage (Max) : 473V
Series : LU
Package / Case : Disc 14mm
Operating Temperature : -55°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits : 1
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Maximum DC Volts : 369V
Maximum AC Volts : 275V
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Energy : 75J
Detailed Description : 430V 4.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
Current - Surge : 4.5kA
Capacitance @ Frequency : 450pF @ 1MHz