GKYB20066
  • 1
Mega Source # : MEGA-GKYB20066
Manufacturer : Sprague Goodman
Packaging : Cut Tape (CT)
Description : CAP TRIMMER 5.5-20PF 100V SMD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 100V
Size / Dimension : 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series : SURFTRIM® GKYB
Q @ Freq : 300 @ 1MHz
Other Names : SG2038CT
Operating Temperature : -25°C ~ 85°C
Mounting Type : Surface Mount
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.063" (1.60mm)
Features : Low Profile
Dielectric Material : Ceramic
Detailed Description : 5.5 ~ 20pF Trimmer Capacitor 100V Top Surface Mount
Capacitance Range : 5.5 ~ 20pF