GKU60020
Mega Source # : MEGA-GKU60020
Manufacturer : Sprague Goodman
Packaging : Bulk
Description : CAP TRIMMER 12-60PF 100V TH
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 100V
Size / Dimension : 0.197" Dia (5.00mm)
Series : GKU
Q @ Freq : 200 @ 1MHz
Operating Temperature : -25°C ~ 85°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.209" (5.30mm)
Features : General Purpose
Dielectric Material : Ceramic
Detailed Description : 12 ~ 60pF Trimmer Capacitor 100V Top Through Hole
Capacitance Range : 12 ~ 60pF