0678D1250-02
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
0678D1250-02
  • 1
Mega Source # : MEGA-0678D1250-02
Manufacturer : Bel
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : FUSE SMT 3912 FAST 250V 1.25A
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 125V
Voltage Rating - AC : 350V
Size / Dimension : 0.386" L x 0.120" W x 0.120" H (9.80mm x 3.05mm x 3.05mm)
Series : 0678D
Response Time : Fast
Package / Case : 2-SMD, Square End Block
Other Names : 507-2260-2
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Melting I²t : 0.4
Manufacturer Standard Lead Time : 12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type : Board Mount (Cartridge Style Excluded)
DC Cold Resistance : 0.1 Ohms
Current Rating : 1.25A
Breaking Capacity @ Rated Voltage : 100A AC, 2kA DC