CS-044-054.0M
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CS-044-054.0M
  • 1
Mfr.Part # : CS-044-054.0M
Manufacturer : Connor Winfield
Description : CRYSTAL 54.0000MHZ 8PF SMD
Stock : 11565
Product Category : Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) : 20 Ohms
Frequency : 54 MHz
Frequency Stability : ±25ppm
Frequency Tolerance : ±15ppm
Load Capacitance : 8pF
Mounting Type : Surface Mount
Operating Mode : Fundamental
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C